Masa chirurgicală hidraulică TS este potrivită pentru chirurgie toracică și abdominală, ORL, obstetrică și ginecologie, urologie și ortopedie etc.
Spre deosebire de masa de operație manuală obișnuită, folosim un sistem de ridicare hidraulic și un arc cu gaz pentru a regla spătarul și plăcile pentru picioare. Procesul de ajustare este silențios și convenabil.
Baza în formă de Y este utilizată pentru a asigura o stabilitate mai mare și spațiu liber pentru masa de operație hidraulică, astfel încât personalul medical să se poată apropia de pacient la o distanță zero.
Designul roților mari îl face, de asemenea, anti-vibrații și anti-decompresie în timpul mișcării.
1. Spumă cu memorie avansată
Materialul de suprafață al mesei chirurgicale hidraulice este ignifug și antistatic. Salteaua din poliuretan turnat (PU) este ușor de curățat și are o durată lungă de viață.
2. Punte renală încorporată.
Introduceți un mâner în orificiul corespunzător, rotiți mânerul și aduceți puntea de susținere în sus sau în jos în poziția potrivită, apoi trageți de mâner. Pentru masa de operație hidraulică TS, înălțimea puntei de susținere este de peste 100 mm.
3. ImportatHhidraulicSsistem
Sistemul hidraulic importat din America face ca mișcarea mesei de operare manuală să fie stabilă și rapidă.
4. AunghiularAajustăriwcuGas Sizvoare
Atât articulațiile plăcii de spate, cât și cele ale plăcii pentru picioare ale mesei de operație hidraulice TS sunt echipate cu structuri de susținere a cilindrilor cu arc cu gaz, care fac diverse ajustări ușoare, silențioase și fără vibrații, protejând în același timp eficient structura articulației și prevenind căderea pacientului.
5. L.designul roților mai mari
Baza mesei de operație mecanic-hidraulică este proiectată cu roți mari (diametru≥100 mm), care este flexibil în mișcare. Roțile se ridică la frânare, baza patului este în contact ferm cu solul, iar stabilitatea este bună.
Pparametri
| Articol model | Masă de operație hidraulică TS |
| Lungime și lățime | 2050 mm * 500 mm |
| Elevație (în sus și în jos) | 890 mm / 690 mm |
| Placă pentru cap (sus și jos) | 60°/60° |
| Placă spate (sus și jos) | 75°/ 15° |
| Placă pentru picioare (Sus / Jos / Exterior) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburg invers | 25°/ 25° |
| Înclinare laterală (stânga și dreapta) | 20°/ 20° |
| Elevația punții renale | ≥110 mm |
| Saltea | Saltea cu memorie |
| Material principal | Oțel inoxidabil 304 |
| Capacitate maximă de încărcare | 200 kg |
| Garanție | 1 an |
SAccesorii standard
| Nu. | Nume | Cantități |
| 1 | Ecran de anestezie | 1 bucată |
| 2 | Suport corporal | 1 pereche |
| 3 | Suport pentru brațe | 1 pereche |
| 4 | Odihnă pentru umeri | 1 pereche |
| 5 | Cârjă pentru genunchi | 1 pereche |
| 6 | Clemă de fixare | 1 set |
| 7 | Saltea | 1 set |
| 8 | Curea de corp | 1 set |