Masa de operație ginecologică hidraulică TF, corpul, coloana și baza sunt fabricate din oțel inoxidabil, cu rezistență mecanică ridicată, rezistență la coroziune și este propice curățării și dezinfectării.
Această masă de operație hidraulică pentru ginecologie este dotată standard cu suport pentru umeri, curea de umăr, mâner, suport pentru picioare și pedale, bazin pentru murdărie cu sita și lumină opțională pentru examinare ginecologică.
Înălțimea mesei de operație ginecologică hidraulică poate fi reglată cu ajutorul pedalelor, iar înclinarea patului poate fi reglată prin agitarea mânerului.
Când se acționează frâna, baza fixă de la baza patului este coborâtă, ceea ce mărește suprafața de contact cu solul și asigură stabilitatea patului.
Este utilizat pe scară largă în ginecologie, obstetrică, urologie și chirurgie anorectală.
1. Material din oțel inoxidabil
Corpul principal, șinele laterale, coloana de ridicare și baza mesei de operație hidraulice pentru ginecologie sunt fabricate din oțel inoxidabil 304 de înaltă calitate, cu rezistență mecanică ridicată, rezistență la coroziune și curățare ușoară.
2. Suprafață largă a mesei
Lățimea suprafeței mesei de operație hidraulice pentru ginecologie poate ajunge la 600 mm, ceea ce este foarte prietenos cu persoanele cu un anumit tip de corp și îmbunătățește confortul.
3. Accesorii versatile
Pe lângă suportul standard pentru umeri, sunt disponibile opțional curele pentru umeri, mânere, suporturi pentru picioare, pedale pentru picioare, recipient pentru deșeuri și lampă pentru examinare ginecologică.
4. Picior fix unic
Piciorul fix unic al mesei de operație mărește suprafața de contact cu solul și asigură stabilitatea aparatului hidraulic ginecologic.
Parametri
| Articol model | Masă de operație ginecologică hidraulică TF |
| Lungime și lățime | 1800 mm * 600 mm |
| Elevație (în sus și în jos) | 900 mm / 680 mm |
| Trendelenburg/Trendelenburg invers | 8°/ 20° |
| Placă spate (sus și jos) | 70°/ 11° |
| Voltaj | 220V/110V |
| Frecvenţă | 50Hz / 60Hz |
| Saltea | Saltea fără cusături |
| Material principal | Oțel inoxidabil 304 |
| Capacitate maximă de încărcare | 173 kg |
| Garanție | 1 an |
SstandardAccesorii
| Nu. | Nume | Cantități |
| 1 | Suport pentru brațe | 1 pereche |
| 2 | Mâner | 1 pereche |
| 3 | Placă pentru picioare | 1 bucată |
| 4 | Saltea | 1 set |
| 5 | Bazinul deșeurilor | 1 bucată |
| 6 | Clemă de fixare | 1 pereche |
| 7 | Cârjă pentru genunchi | 1 pereche |
| 8 | Pedala | 1 pereche |