Această masă de operație electrohidraulică este împărțită în 5 părți: secțiunea pentru cap, secțiunea pentru spate, secțiunea pentru fese și două secțiuni separabile pentru picioare.
Materialul din fibră cu transmisie ridicată a luminii, plus glisarea orizontală de 340 mm, asigură absența unghiului mort în timpul scanării cu raze X.
Această masă de operație electrohidraulică este echipată cu un sistem de control dual pentru a asigura o funcționare fără probleme.
Poate fi echipat cu un cadru multifuncțional pentru cap și un cadru de tracțiune ortopedic.
Funcția de resetare cu un singur buton poate restabili poziția orizontală inițială. Flexia și flexia inversă cu un singur buton, funcția de suport electric pentru picioare, economisește mult timp.
Este potrivit pentru diverse intervenții chirurgicale, cum ar fi chirurgia abdominală, obstetrică, ginecologie, ORL, urologie, anorectalologie și ortopedie etc.
1.Suprafață de masă mai lungă și mai lată
Lungimea suprafeței mesei de operație electrohidraulice poate ajunge la 2180 mm, iar lățimea poate ajunge la 550 mm, ceea ce este potrivit pentru nevoile unor grupuri speciale și poate, de asemenea, să facă pacientul mai confortabil.
2. Sistem de control dublu
Masa de operație electrohidraulică este echipată cu un sistem dual de control principal/control auxiliar pentru a asigura o funcționare fără probleme.
3. Flex și Re-flex și resetare cu un singur buton
Funcție de resetare cu un singur buton, poate restabili poziția orizontală inițială, flexia cu o singură tastă și flexia inversă
4. Placă opțională pentru picioare reglabilă electric
Designul modular plug-in al plăcii pentru picioare poate regla placa pentru picioare electric, ceea ce economisește considerabil timpul de ajustare a poziției.
5. Baterie reîncărcabilă încorporată
Masa de operație electro-hidraulică TDY-Y-2 este echipată cu o baterie reîncărcabilă de înaltă performanță, care poate satisface nevoile a 50 de operații. În același timp, are o sursă de alimentare CA pentru a furniza energie electrică pentru a asigura o siguranță maximă.
Pparametri
| ModelArticol | Masă de operație electrohidraulică TDY-Y-2 |
| Lungime și lățime | 2170 mm * 550 mm |
| Elevație (în sus și în jos) | 1100 mm / 690 mm |
| Placă pentru cap (sus/jos/flexibilă) | 45°/ 90°/ 40° |
| Placă spate (sus și jos) | 85°/ 40° |
| Placă pentru picioare (Sus / Jos / Exterior) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburg invers | 30°/ 30° |
| Înclinare laterală (stânga și dreapta) | 20°/ 20° |
| Elevația punții renale | 100 mm |
| Glisare orizontală | 350 mm |
| Poziția zero | Un singur buton, standard |
| Flexiune/ Reflex | Operațiune combinată |
| Placă de raze X | Opțional |
| Panou de control | Standard |
| Buton de oprire de urgență | Standard |
| Sistem electromotor | Chaoger din Taiwan |
| Voltaj | 220V/110V |
| Frecvenţă | 50Hz / 60Hz |
| Compacitate energetică | 1,0 kW |
| Baterie | Da |
| Saltea | Saltea cu memorie |
| Material principal | Oțel inoxidabil 304 |
| Capacitate maximă de încărcare | 300 kg / 350 kg |
| Garanție | 1 an |
Aaccesorii
| Nu. | Nume | Cantități |
| 1 | Ecran de anestezie | 1 bucată |
| 2 | Suport corporal | 1 pereche |
| 3 | Suport pentru brațe | 1 pereche |
| 4 | Suport pentru umeri | 1 pereche |
| 5 | Suport pentru picioare | 1 pereche |
| 6 | Mâner pentru puntea renală | 1 bucată |
| 7 | Saltea | 1 set |
| 8 | Clemă de fixare | 8 bucăți |
| 9 | Clemă de fixare lungă | 1 pereche |
| 10 | Telecomandă | 1 bucată |
| 11 | Linie electrică | 1 bucată |
| 12 | Ulei hidraulic | 1 cutie de ulei |