Masa de operație mobilă TDY-2 are un pat și o coloană complet din oțel inoxidabil 304, ușor de curățat și anti-poluare.
Suprafața mesei este împărțită în 5 părți: secțiunea pentru cap, secțiunea pentru spate, secțiunea pentru fese și două secțiuni detașabile pentru picioare.
Masa de operație mobilă TDY-2 poate fi deplasată pe o distanță de 340 mm, oferind o zonă de perspectivă bună pentru brațul în C în timpul intervenției chirurgicale și poate fi utilizată cu cutii de filmare radiografică.
Tăblie cu articulație dublă, picioruș reglabil cu arc pe gaz. Se folosesc roți silențioase de marcă germană. De asemenea, există resetare cu un singur buton, funcții de flambaj și anti-flambaj cu un singur buton sunt opționale.
Această masă de operație electrică multifuncțională este potrivită pentru diverse intervenții chirurgicale, cum ar fi chirurgia abdominală, obstetrică, ginecologie, ORL, urologie, anorectală și ortopedie etc.
1.Placă de cap cu articulație dublă
Placa de susținere cu articulație dublă a acestei mese de operație electrice poate regla liber înălțimea tăbliei, permițând pacientului să aibă un unghi confortabil al capului atunci când efectuează operații în diferite poziții.
2. Placa pentru picioare poate fi cu control electric sau cu control al arcului cu gaz
Placa pentru picioare poate fi controlată de un arc cu gaz sau poate fi modernizată cu un control electric.
3. Sistem opțional de control dublu
Telecomanda manuală și panoul de control opțional oferă protecție dublă în timpul intervențiilor chirurgicale.
4.Role mari
Roți TENTE importate din Germania, rezistente la uzură și silențioase.
5. Baterie reîncărcabilă încorporată
Masa de operație electrică TDY-2 este echipată cu o baterie reîncărcabilă de înaltă performanță, care poate satisface nevoile a 50 de operații. În același timp, are o sursă de alimentare CA pentru a furniza energie electrică pentru a asigura o siguranță maximă.
6.Mai multe opțiuni opționale
Resetare opțională cu un singur buton, funcție de flexie pozitivă și flexie inversă.
Pparametri:
| ModelArticol | Masă de operație electrică mobilă TDY -2 |
| Lungime și lățime | 2100 mm * 550 mm |
| Elevație (în sus și în jos) | 1000 mm / 700 mm |
| Placă pentru cap (sus și jos) | 45° 90° |
| Placă spate (sus și jos) | 90°/ 17° |
| Placă pentru picioare (Sus / Jos / Exterior) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburg invers | 25°/ 25° |
| Înclinare laterală (stânga și dreapta) | 15°/ 15° |
| Elevația punții renale | ≥110 mm |
| Glisare orizontală | 345 mm |
| Flexiune/ Reflex | Operațiune combinată |
| Placă de raze X | Opțional |
| Panou de control | Standard |
| Sistem electromotor | Jiecang |
| Voltaj | 220V/110V |
| Frecvenţă | 50Hz / 60Hz |
| Compacitate energetică | 1,0 kW |
| Baterie | Da |
| Saltea | Saltea cu memorie |
| Material principal | Oțel inoxidabil 304 |
| Capacitate maximă de încărcare | 200 kg |
| Garanție | 1 an |
Accesorii standard
| Nu. | Nume | Cantități |
| 1 | Ecran de anestezie | 1 bucată |
| 2 | Suport corporal | 1 pereche |
| 3 | Suport pentru brațe | 1 pereche |
| 4 | Suport pentru umeri | 1 pereche |
| 5 | Suport pentru picioare | 1 pereche |
| 6 | Suport pentru picioare | 1 pereche |
| 6 | Mâner pentru puntea renală | 1 bucată |
| 7 | Saltea | 1 set |
| 8 | Clemă de fixare | 8 bucăți |
| 9 | Clemă de fixare lungă | 1 pereche |
| 10 | Telecomandă manuală | 1 bucată |
| 11 | Linie electrică | 1 bucată |