Masa de operație electrică TDY-1 adoptă un sistem de operare cu motor electric cu tijă de împingere pentru a asigura că poate efectua diverse ajustări ale posturii în timpul operației, inclusiv ridicarea mesei, înclinarea înainte și înapoi, înclinarea la stânga și la dreapta, plierea și translația plăcii posterioare.
Această masă de operație electrică multifuncțională este potrivită pentru diverse intervenții chirurgicale, cum ar fi chirurgia abdominală, obstetrică, ginecologie, ORL, urologie, anorectală și ortopedie etc.
1. Disponibil în scanare cu raze X
Blatul de masă PFCC poate fi utilizat pentru scanarea cu raze X în timpul operațiilor. Masa de operație electrică TDY-1 poate fi deplasată pe o distanță de peste 300 mm, oferind o zonă de perspectivă bună pentru brațul în C în timpul intervenției chirurgicale și poate fi utilizată cu cutii de filmare cu raze X.
2. Sistem opțional de control dublu
Telecomanda manuală și panoul de control opțional oferă protecție dublă în timpul intervențiilor chirurgicale.
3. Baterie reîncărcabilă încorporată
Masa de operație electrică TDY-1 este echipată cu o baterie reîncărcabilă de înaltă performanță, care poate satisface nevoile a 50 de operații. În același timp, are o sursă de alimentare CA pentru a furniza energie electrică pentru a asigura o siguranță maximă.
4. Punte renală încorporată
Punte lombară încorporată, convenabilă pentru medici pentru efectuarea intervențiilor chirurgicale la nivelul bilei și rinichilor
Parametri
| Articol model | Masă de operație electrică TDY-1 |
| Lungime și lățime | 2070 mm * 550 mm |
| Elevație (în sus și în jos) | 1000 mm / 700 mm |
| Placă pentru cap (sus și jos) | 45°/ 90° |
| Placă spate (sus și jos) | 75°/ 20° |
| Placă pentru picioare (Sus / Jos / Exterior) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburg invers | 25°/ 25° |
| Înclinare laterală (stânga și dreapta) | 15°/ 15° |
| Elevația punții renale | ≥110 mm |
| Glisare orizontală | 300 mm |
| Flexiune/ Reflex | Operațiune combinată |
| Placă de raze X | Opțional |
| Panou de control | Standard |
| Sistem electromotor | Jiecang |
| Voltaj | 220V/110V |
| Frecvenţă | 50Hz / 60Hz |
| Compacitate energetică | 1,0 kW |
| Baterie | Da |
| Saltea | Saltea cu memorie |
| Material principal | Oțel inoxidabil 304 |
| Capacitate maximă de încărcare | 200 kg |
| Garanție | 1 an |
Accesorii standard
| Nu. | Nume | Cantități |
| 1 | Ecran de anestezie | 1 bucată |
| 2 | Suport corporal | 1 pereche |
| 3 | Suport pentru brațe | 1 pereche |
| 4 | Suport pentru umeri | 1 pereche |
| 5 | Suport pentru picioare | 1 pereche |
| 6 | Suport pentru picioare | 1 pereche |
| 6 | Mâner pentru puntea renală | 1 bucată |
| 7 | Saltea | 1 set |
| 8 | Clemă de fixare | 8 bucăți |
| 9 | Clemă de fixare lungă | 1 pereche |
| 10 | Telecomandă manuală | 1 bucată |
| 11 | Linie electrică | 1 bucată |