Masa de operație electrică TDG-1 are cinci grupuri principale de acțiune: ridicarea electrică a suprafeței patului reglabilă, înclinarea înainte și înapoi, înclinarea stânga și dreapta, ridicarea plăcii spate și frâna.
Aspectul frumos, corpul, baza, coloana de ridicare și șinele laterale ale acestei operațiuni electrice sunt fabricate din oțel inoxidabil de înaltă calitate, cu finisaj superior, rezistență la coroziune și rezistență mecanică ridicată.
Reglați inteligent diverse poziții ale mesei de operare electrice, cu un singur buton. Adoptă actuatorul electric LINAK, care este silențios, precis și necesită costuri de întreținere reduse. Design cu roți mari, silențios și cu decompresie antiseismică.
Această masă de operație electrică este potrivită pentru diverse intervenții chirurgicale, cum ar fi chirurgia abdominală, obstetrică, ginecologie, ORL, urologie, anorexie și ortopedie etc.
1.AunghiularAajustăriwcuGas Sizvoare
Atât placa din spate, cât și articulațiile plăcii pentru picioare ale mesei de operație electrice TDG-1 sunt echipate cu structuri de susținere a cilindrilor cu arc cu gaz, care fac diverse ajustări ușoare, silențioase și fără vibrații, protejând în același timp eficient structura articulației și prevenind căderea pacientului.
2.Actuator liniar electric LINAK
Utilizarea tijei de împingere electrice elimină necesitatea ca personalul medical să controleze manual poziția mesei de operație. Este nevoie doar de a ține telecomanda în mână, ceea ce este ușor și economisește manoperă. Comparativ cu întreținerea post-vânzare a mesei de operație hidraulice, masa de operație electrică reduce, de asemenea, considerabil costurile de întreținere post-vânzare. În timpul procesului de reglare, tija de împingere electrică poate fi poziționată mai precis, iar procesul de reglare este extrem de silențios.
3. Bază tip Y
Baza patului adoptă un design în formă de Y, care nu numai că se conformează designului ergonomic, sporește stabilitatea mesei de operație electrice, dar oferă și mai mult spațiu liber pentru picioarele personalului medical, permițându-le să se apropie mai mult de pacient.
4. Accesorii versatile
Echipat cu curele de umăr, curele pentru încheieturi, curele pentru picioare și curele pentru corp pentru a se asigura că pacienții aflați sub anestezie generală nu vor cădea în timpul intervenției chirurgicale. Plăcile pentru picioare, cotierele, suporturile pentru corp și suporturile pentru picioare sunt toate echipate cu pernuțe din spumă cu memorie pentru a asigura confortul operației și circulația normală a fluidelor corporale în timpul operației.
5. L.designul roților mai mari
Baza mesei de operație mecanice electrice este proiectată cu roți mari (diametru≥100 mm), care este flexibil pentru a se mișca. Roțile se ridică la frânare, iar baza patului este în contact ferm cusolul, iar stabilitatea este bună.
6. Baterie încorporată
În caz de pană de curent, bateria încorporată poate suporta 50 de operațiuni.
Pparametri
| ModelArticol | Masă de operare electrică TDG-1 |
| Lungime și lățime | 2050 mm * 500 mm |
| Elevație (în sus și în jos) | 890 mm / 690 mm |
| Placă pentru cap (sus și jos) | 60°/ 60° |
| Placă spate (sus și jos) | 90°/ 17° |
| Placă pentru picioare (Sus / Jos / Exterior) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburg invers | 25°/ 11° |
| Înclinare laterală (stânga și dreapta) | 20°/ 20° |
| Elevația punții renale | ≥110 mm |
| Flexiune/ Reflex | Operațiune combinată |
| Panou de control | Opțional |
| Sistem electromotor | Linak |
| Voltaj | 220V/110V |
| Frecvenţă | 50Hz / 60Hz |
| Compacitate energetică | 1,0 kW |
| Baterie | Da |
| Saltea | Saltea cu memorie |
| Material principal | Oțel inoxidabil 304 |
| Capacitate maximă de încărcare | 200 kg |
| Garanție | 1 an |
SAccesorii standard
| Nu. | Nume | Cantități |
| 1 | Ecran de anestezie | 1 bucată |
| 2 | Suport corporal | 1 pereche |
| 3 | Suport pentru brațe | 1 pereche |
| 4 | Suport pentru picioare | 1 pereche |
| 5 | Mâner pentru puntea renală | 1 bucată |
| 6 | Saltea | 1 set |
| 7 | Telecomandă manuală | 1 bucată |
| 8 | Linie electrică | 1 bucată |